“Dzień liczby Pi”

Napisano dnia: 22. marzec 2022

W poniedziałek 14 marca 2022 r. obchodziliśmy po raz pierwszy w naszej szkole "Dzień liczby Pi". Święto pochodzi z USA i nawiązuje do przybliżenia dziesiętnego liczby Pi czyli 3,14. W konkursach matematycznych udział wzięli uczniowie klasy IV. Chłopcy wyznaczali empirycznie wartości liczby Pi. Następnie odbyła sie loteria, w której nagrodami były przyrządy geometryczne. W dniu 14 marca przypadają rocznice urodzin Alberta Einsteina i polskiego matematyka Wacława Sierpińskiego. Wspominaliśmy życiorysy tych naukowców oraz ciekawostki z ich burzliwego życia. Chłopcy czytali także poezję naszej noblistki Wisławy Szymborskiej. Poetka napisała wiersz o liczbie Pi. Chłopcy dostali kolorowanki związane z liczbą Pi. Klasa zdobyła dyplom za uczestnictwo w święcie matematyczny. Na koniec był skromny poczęstunek. Wszyscy się świetnie bawiliśmy. Organizatorem konkursu był p. Tadeusz Staniec.