Powitanie Wiosny

Napisano dnia: 21. marzec 2022

Jak co roku 21 marca uczniowie naszej szkoły przygotowali się na powitanie nowej pory roku. Dzień rozpoczął się na wesoło. Uczniowie klasy 7 i 8 wcielili się w role nauczycieli i poprowadzili lekcje. Popisali się nie tylko umiejętnościami pedagogicznymi, wiernie starali się odtworzyć sposób zachowania oraz ubiór wybranych nauczycieli. Po obowiązkowych lekcjach przyszedł czas na pożegnanie Marzanny. Zgodnie z polską tradycją, aby pożegnać Zimę, należy spalić lub wrzucić Marzannę do wody. My, jako "Przyjaciele Ziemi" wykonaliśmy ją z surowców nadających się do recyklingu. Po pożegnaniu Marzanny przyszedł czas na zabawę. Uczniowie wspólnie z paniami Anią Łysoń i Kariną Zadworną odtańczyli belgijkę.Po kilku wskazówkach nie było problemu z zapamiętaniem podstawowych kroków.