“Lekcja w kinie” dla klas 1-3

Napisano dnia: 9. styczeń 2019

W środę 9 stycznia uczniowie klas 1-3 pod opieką pań wychowawczyń: Zofii Świstak, Katarzyny Grajcar i Anny Łysoń uczestniczyły w kolejnej edycji projektu edukacji medialno - filmowej "Lekcja w kinie". Tematem lekcji było: "Skąd są dźwięki tej piosenki? O muzyce w filmach dla dzieci". W trakcie lekcji dzieci poznały najważniejsze kwestie związane z muzyką filmową. Dowiedziały się między innymi czemu służy muzyka filmowa, jaka jest różnica pomiędzy piosenką a melodią, kim jest kompozytor. W czasie zajęć zobaczyły, jak wygląda praca tapera, który był specjalnym gościem spotkania. Gość opowiedział nam, jak tworzy się muzykę do niemych filmów. Dzieci uczestniczyły także w quizach i zagadkach dotyczących piosenek i ich ulubionych bohaterów filmowych. Po lekcji odbyła się projekcja filmu "Balerina". To film o dwójce przyjaciół, którzy wychowują się w sierocińcu i marzą o tym, aby spełnić swoje marzenia, dlatego wspólnie wyruszają do Paryża. Dziewczynka pragnie zostać baletnicą, a chłopiec chce być wynalazcą. Film uczy, że dzięki wierze we własne siły i wytężonej pracy pozornie niemożliwe marzenia mogą się spełnić.