Uczniowie klas 4-7 na “Lekcji w kinie”

Napisano dnia: 7. styczeń 2019

Dnia 7 stycznia uczniowie klas 4 - 7 pod opieką p. Moniki Lipartowskiej i p. Arkadiusza Cygana udali się do Klubu Politechnik na "Lekcję w kinie". Podczas części edukacyjnej - prezentacji i wykładu - mogli poznać różnice między ekranizacją i adaptacją, scenariuszem i scenopisem oraz przypomnieć sobie popularne adaptacje różnych tekstów kultury, od literatury pięknej przez komiks, dzieła muzyczne czy nawet historie, których bohaterami były zabawki i klocki. Następnie uczniowie obejrzeli najnowszą pełnometrażową adaptację "Ani z Zielonego Wzgórza", która wśród najstarszych wzbudziła spore emocje, gdyż twórcy w bardzo swobodny sposób podeszli do treści lektury. Zobrazowało to doskonale pojęcie adaptacji, więc cele lekcji zostały niewątpliwie zrealizowane.