Dyktuś 2018 - finał

Napisano dnia: 22. maj 2018

We wtorek 22 maja nastąpiło uroczyste podsumowanie Miejskiego konkursu ortograficznego dla uczniów klas trzecich częstochowskich szkół podstawowych Dyktuś 2018 pod patronatem Prezydenta Miasta Częstochowy. Przypominamy, że naszą szkołę reprezentowały dwie uczennice: Dominika Socha i Martynka Tambor, które przygotowywały się pod czujnym okiem p. Zosi Świstak. Nasze dziewczynki nie wywalczyły tytułu Częstochowskiego Mistrza Ortografii, ale są już mistrzyniami naszej szkoły. Gratulujemy odwagi i umiejętności, które były niezbędne, aby sprostać tak ciężkiemu wyzwaniu. Jak trudne miały zadanie, można sprawdzić wchodząc na stronę Publicznej Biblioteki Pedagogicznej. Tu w zakładce ‘konkursy" można znaleźć tekst tegorocznego dyktanda.