“Bezpieczne życie” - finał programu

Napisano dnia: 22. listopad 2017

W środę 22 listopada uczniowie klasy trzeciej z Teatrzyku Malucha przedstawili inscenizację pt. "Bezpieczne życie, czyli niezwykłe przygody Rufiego, Kici i Zgubka". Inscenizacja była zwieńczeniem kursu, który objął nasze dzieci w ramach akcji zapobiegania nieszczęśliwym wypadkom w domu, szkole i na ulicy. Program "Bezpieczne życie" opracowany został przez Szwedzką Ligę Obrony Cywilnej i naszą Komendę Główną Straży Pożarnej. W trakcie inscenizacji aktorzy Teatrzyku Malucha podzielili się z młodszymi kolegami z przedszkola oraz klas 1 i 2 wiedzą z zakresu bezpieczeństwa. Dzięki niezwykłym przygodom Kici i Rufiego poznaliśmy zasady bezpiecznego pobytu w domu oraz prawidłowego poruszania się po drodze. Zgubek natomiast przekazał kilka rad dla dzieci, co robić, gdy się zgubimy. Na dzisiejszej uroczystości oprócz młodszych kolegów byli z nami wspaniali goście: p. Katarzyna Centkowska - Wydmuch z Wydziału Edukacji, nasza p. Dyrektor oraz Rodzice małych aktorów, którzy zawsze swoją obecnością wspierają nasze przedstawienia.