Zajęcia sportowe są w modzie!

Napisano dnia: 25. wrzesień 2017

Nasi uczniowie rozpoczęli cykl zajęć w Hali Sportowej Częstochowa. Pan Arkadiusz Cygan, który na co dzień prowadzi zajęcia  wychowania fizycznego, postanowił rozruszać naszą młodzież i pokazać, że sprawność fizyczna jest w modzie. Na pierwsze zajęcia udali się uczniowie klasy 6 wraz z wychowawczynią p. Moniką Lipartowską. Była to bardzo interesująca wyprawa. Oprócz wnętrza hali, w której odbywają się różne sportowe i kulturalne widowiska, mogli obejrzeć pomieszczenia znajdujące się "za kulisami", jak sale z monitoringiem i nagłośnieniem, czy miejsca niedostępne zwykłym widzom, jak loże VIP-ów. Nie obyło się oczywiście bez zajęć sportowych, przeprowadzonych przez p. Arka. Mogli również obejrzeć rozmaite puchary i trofea sportowe oraz podarowane naszej hali pamiątki. Kula, jaką pchał mistrz olimpijski Tomasz Majewski, okazała się być przeraźliwie ciężka dla żeńskiej części wyprawy (włącznie z p. Lipartowską, która o mało jej nie upuściła), ale chłopcy bohatersko twierdzili, że jej waga im nie straszna. Pan Arek zapowiada dodatkowe zajęcia w HSC - a uczniowie już nie mogą się doczekać!