Tradycja listopadowych świąt

Napisano dnia: 30. październik 2014

Pierwszy i drugi listopada to szczególne dni w roku, kiedy  intensywnie wspominamy tych, którzy odeszli. Nie wszyscy pamiętają, że święta te są kontynuacją uroczystości odprawianych przez naszych przodków. O tradycji ludowej w Polsce, pogańskich i wczesnochrześcijańskich Dziadach,  historii listopadowych świąt w kościele katolickim oraz obchodach dnia Wszystkich Świętych na świecie wysłuchała na lekcji klasa trzecia. Jak zwykle najwięcej uwagi przykuwają oryginalne kulturowo sposoby obchodzenia tego święta m. in. anglosaski Halloween i meksykański Dzień Zmarłych ( Dia de los Muertos). Ważnym elementem tych obchodów są kostiumy i dekoracje domów, które mają odstraszać złe duchy. Nasi uczniowie postanowili urządzić pokaz niezwykłych kostiumów oraz przygotować oryginalne zabawy halloweenowe.