Jurajskie zamki i twierdze

Napisano dnia: 9. październik 2010

W piątek 8 października przedszkolaki oraz uczniowie kl. I - III udali się na wycieczkę do Parku Miniatur Zamków Jurajskich w Piasku k. Janowa. Na miejscu mogliśmy obejrzeć ręcznie wykonane zamki i twierdze z terenów Jury Krakowsko - Częstochowskiej z miejscowości: Będzin, Bobolice, Bydlin, Lipowiec, Mirów, Ogrodzieniec, Ojców, Olsztyn, Pieskowa Skała, Rabsztyn, Siewierz, a także słynną Maczugę Herkulesa, Bramę Twardowskiego oraz Pustynię Błędowską i Siedlecką. Następnie zostaliśmy zaproszeni do amfiteatru na krótką historię z życia króla Władysława Jagiełły i królowej Jadwigi oraz ciekawą interpretację popularnych wierszy J. Brzechwy. Po spektaklu poczęstowano nas pysznymi pieczonkami.  Po obfitym posiłku bryczkami zwiedziliśmy najbliższą okolicę. Dużo radości sprawił dzieciakom także plac zabaw, na którym zapomniały o przejmującym chłodzie.

Aby obejrzeć zdjęcia z wycieczki naciśnij "czytaj dalej"