Rok Chopinowski

Napisano dnia: 13. styczeń 2010

Już niebawem cały świat będzie obchodził 200. rocznicę urodzin Fryderyka Chopina. Tak, 200 lat temu w Polsce, w Żelazowej Woli, urodził się nasz wielki artysta. Z tej okazji uczniowie klasy I zostali  zaproszeni przez Wydaw. JUKA do wzięcia udziału w akcji "Chopin i My". Dzieci otrzymały piękny list od Kapitana Juki oraz liczne prezenty, dzięki którym mogą bliżej poznać życie i twórczość Chopina. W czasie kilku kolejnych zajęć uczniowie śledzili życie artysty opisane w wierszu "O chłopczyku w białym kołnierzyku", rozwiązywali zagadki, pracowali z mapą, słuchali utworów Chopina oraz świetnie bawili się naśladując grę pianisty… Akcję "Chopin i My" zakończy konkurs rysunkowy. Mamy nadzieję, że prace naszych uczniów zdobędą nagrody.

Aby obejrzeć zdjęcia z zajęć naciśnij "czytaj dalej"