Akcja BEZPIECZEŃSTWO

Napisano dnia: 12. październik 2009

W bieżącym roku szkolnym uczniowie kl. I przystąpili do akcji "Skarby Kapitana Juki". Z jego skrzyni skarbów dotarły do nas min. plansze, quizy, zabawy, płyta, upominki oraz list przewodni . Od września Kapitan Juka wprowadza nas w tajniki akcji "Bezpieczeństwo". W czasie zajęć uczniowie poznali  znaki drogowe, numery alarmowe, 5 zasad przechodzenia przez ulicę. Z treści wiersza "Wilki lądowe" dowiedzieli się, jak nie należy zachowywać się na ulicy oraz w szkole. Poznali sposoby postępowania w przypadku spotkania z nieznajomym. Były również ćwiczenia, gdzie szukać pomocy i jak poprowadzić rozmowę telefoniczną z osobą, do której zwrócimy się o pomoc. Za pilny udział w zajęciach uczniowie otrzymali odblaskowe opaski Juki "Gra w kolory". Aby podzielić się z Kapitanem wynikami akcji uczniowie zaprojektowali odznaki "Wilka Lądowego".

Aby obejrzeć zdjęcia z zajęć naciśnij "czytaj dalej"