Wycieczka

Napisano dnia: 11. czerwiec 2009

8 i 9 czerwca uczniowie klas starszych przebywali wraz z paniami M. Lipartowską i A. Urbańską w województwie świętokrzyskim. Zobaczyli tam m. in. najstarsze polskie drzewo - dąb Bartek, rezerwat przyrody Kadzielnia z malowniczą Skałką Geologów oraz Dolinę Gadów, zamieszkaną przez kajmany, kameleony, pytony, legwany, warany i innych przedstawicieli potomków dinozaurów. Wieczór pierwszego dnia wycieczki uczniowie spędzili w gospodarstwie agroturystycznym prowadzonym przez sympatycznego p. Grzegorza, który przygotował ognisko oraz uczył naszą młodzież strzelać z łuku. Drugiego dnia uczniowie zwiedzili zamek w Chęcinach z początku XIV w., gdzie mogli dać się zakuć w dyby, uzbroić w średniowieczną broń i obejrzeć panoramę okolicy z wysokiej baszty. Następnie odwiedzili Świętokrzyski Park Narodowy, napili się ponoć leczniczej wody ze źródełka św. Franciszka oraz zdobyli najwyższy szczyt Gór Świętokrzyskich - Łysicę (612 m n. p. m.). Całością wycieczki zawiadował pan przewodnik Jacek.

Aby obejrzeć zdjęcia z wycieczki naciśnij "czytaj dalej"