Napisano dnia: 7. listopad 2018

7 listopada świętowaliśmy 100-lecie odzyskania niepodległości. Dzisiejszy dzień był podsumowaniem licznych akcji, które odbyły się w naszej szkole. Uroczystość rozpoczęła bardzo ciekawa inscenizacja przygotowana przez p. Izabelę Rydel i p. Mariusza Miarkę. W tym wyjątkowym roku, a mianowicie  100-lecia niepodległej Polski, obejrzeliśmy scenkę rozgrywającą się współcześnie w domu wielopokoleniowej rodziny. Dzięki seniorowi rodu dowiedzieliśmy się, jak ważna jest tożsamość narodu i tradycja państwa polskiego. Po spektaklu wręczone zostały nagrody uczniom, którzy wzięli udział w przygotowanych z tej okazji konkursach. Uczniowie klas 1-3 odebrali nagrody za prace plastyczne "Prezent urodzinowy dla Polski". Konkurs przygotowały wychowawczynie: p. Zosia Świstak, p. Kasia Grajcar i p. Ania Łysoń. Natomiast uczniowie klas 4-8  zostali nagrodzeni za najlepsze prace w "Szkolnym konkursie kaligraficznym", który przygotowały panie Monika Lipartowska i Eliza Kałafut.