“Szalone Bajeczki z Dziadunia Teczki”

Napisano dnia: 4. listopad 2016

W piątek 4 listopada uczniowie klas 1-3 obejrzeli przedstawienie Kieleckiego Teatru Lektur "Szalone Bajeczki z Dziadziunia Teczki". W spektaklu wykorzystano wiersze Jana Brzechwy i Juliana Tuwima. Reżyser przedstawienia doskonale użył świateł, muzyki, dekoracji, rekwizytów, aby skupić uwagę dzieci. Z uwagą śledziliśmy występy czwórki aktorów, którzy często zachęcali widownię do wspólnej zabawy. Zabawne dialogi prowadzone przez aktorów wywoływały salwę śmiechu zgromadzonych widzów. Najwięcej emocji wzbudziło zaproszenie na scenę dzieci, które wspólnie z aktorami zainscenizowały wiersz "Rzepka". Wśród szczęśliwców znalazła się nasza uczennica Lena Marchewka z kl. 2, której przypadła rola gąski.