“Pokolenie zielonej energii”

Napisano dnia: 25. listopad 2015

W środę 25 listopada odbył się w nasze szkole II Międzyszkolny Konkurs "Pokolenie zielonej energii" dla uczniów szkół podstawowych, który przygotowali p. Zofia Świstak, p. Magdalena Zwolska - John i p. Mariusz Miarka. Patronat nad konkursem objęła częstochowska elektrociepłownia Fortum. Podobnie jak w zeszłym roku cele, jakie wyznaczyliśmy, to nie tylko zainteresowanie uczniów produkcją energii cieplnej i elektrycznej, ale również zrozumienie przez nich potrzeby oszczędzania ciepła i energii elektrycznej, uświadomienie różnic pomiędzy konwencjonalnymi i odnawialnymi źródłami energii oraz budzenie świadomości ekologicznej. Turniej składał się z czterech etapów, podczas których uczniowie losowali po dwa pytania. Były zagadki energetyczne, pytania wielokrotnego wyboru z jedną możliwą odpowiedzią, pytania otwarte oraz kalambury. W konkursie wzięło udział sześć częstochowskich szkół: Szkoła Podstawowa nr 26, Szkoła Podstawowa nr 11, Szkoła Podstawowa nr 39, Zespół Szkół nr 2, Zespół Szkolno - Przedszkolny nr 1, Zespół Szkolno - Przedszkolny nr 4 oraz goście z Rudnik - Zespół Szkolno - Przedszkolny im. Jana Pawła II. Gośćmi honorowymi były: p. Krystyna Stefańska i p. Małgorzata Iżyńska radne miasta Częstochowy, p. Maria Przymus konsultantka Samorządowego Ośrodka Doskonalenia Nauczycieli w Częstochowie oraz p. Małgorzata Szyc przedstawicielka firmy Fortum. W tegorocznej edycji najlepsza okazała się drużyna z Rudnik, 2. miejsce zajęły dziewczynki z Zespołu Szkolno - Przedszkolnego nr 1 w Częstochowie, 3. miejsce przypadło reprezentacji z Zespołu Szkół nr 2 w Częstochowie. Gratulujemy najlepszym oraz wszystkim uczestnikom konkursu.