Dzieciaki Mleczaki = Mleczni Przyjaciele

Napisano dnia: 22. maj 2015

W piątek 22 maja z okazji zbliżającego się Światowego Dnia Mleka nasza szkoła zorganizowała konkurs dla dzieci w wieku 6 do 7 lat, którego celem była promocja mleka i jego przetworów. Konkurs objęła patronatem Polska Izba Mleka, realizująca projekt "Dzieciaki Mleczaki", którego uczestnikami jesteśmy już od dwóch lat. W konkursie wzięło udział sześć drużyn z częstochowskich szkół. Nad prawidłowym przebiegiem konkursu czuwało jury w składzie: p. Magdalena Dębska Naczelnik Wydziału Oświaty UM w Częstochowie, p. Ewa Panienkowska Inspektor Wydziału Edukacji UM w Częstochowie, p. Anna Rosa nauczycielka Szkoły Podstawowej nr25 w Częstochowie oraz jako obserwator, p. Anita Urbańska Dyrektor Zespołu Szkolno - Przedszkolnego nr 4 w Częstochowie. Dla dzieci przygotowaliśmy pięć konkurencji:wiedzy, umiejętności rozpoznawania głosów zwierząt, recytatorską, wokalną i sprawnościową. Drużyny bez większych problemów rozwiązywały "mleczne zagadki" i odpowiadały na pytania. Z wielką przyjemnością wysłuchaliśmy recytacji wierszy i popisów wokalnych. Zaskoczyła nas pomysłowość wykonawców oraz ich umiejętności. Wiele uciechy sprawiły konkurencje sprawnościowe: "Mleczny król" - przedstawiciele drużyn mieli za zadanie wypić jak najszybciej mleko z kartonika; "Jestem kotkiem" - dzieci piły mleko ze spodków języczkiem, jak kotki; "Karmienie serkiem" - odważni przedstawiciele drużyn pozwolili się nakarmić serkiem osobie, która miała zawiązane oczy. Po zmaganiach konkursowych przyszedł czas na odpoczynek. Wszyscy uczestnicy i zaproszeni goście obejrzeli występ Teatrzyku Malucha, który od lat działa w naszej szkole. Młodzi artyści przygotowali przedstawienie o księciu Janie, który za namową ojca szukał po świecie żony. W ostateczności zrozpaczony brakiem odpowiedniej kandydatki wrócił do domu, gdzie czekała go wielka niespodzianka. Podczas jego nieobecności matka wykarmiła mlekiem maleńką dziewczynę, która stała się piękną panienką. Jak ty to zrobiłaś? - zapytał zdziwiony książę Jan. Piłam mleko! - zawołała rozradowana dziewczyna. W ten sposób widzowie poznali zbawienne właściwości mleka. Po występie Teatru Malucha przyszedł czas na wręczenie nagród, których fundatorem była Polska Izba Mleka. Najlepsi w rywalizacji okazali się uczniowie z Zespołu Szkół nr 1 z Oddziałami Integracyjnymi w Częstochowie Szkoła Podstawowa nr 54. Kolejne lokaty zajęli: II miejsce Szkoła Podstawowa nr 13, III miejsce Szkoła Podstawowa nr 25 kl.1, IV miejsce Szkoła Podstawowa nr 14 i Zespół Szkolno - Przedszkolny nr 4 oraz V miejsce Szkoła Podstawowa nr 25 kl.0. Organizatorzy konkursu: p.Ewa Grygiel, p.Zofia Świstak, p.Katarzyna Grajcar, p.Anna Łysoń i p.Mariusz Miarka dziękują serdecznie wszystkim uczestnikom, Sponsorowi oraz zaproszonym gościom za udział w imprezie i mają nadzieję na kolejne edycje konkursu.

Aby obejrzeć zdjęcia z konkursu naciśnij "czytaj dalej"