“Hokus-pokus, czary-mary, niech się spełnią andrzejkowe czary”

Napisano dnia: 30. listopad 2010

Jest taka noc w roku, kiedy świat realny łączy się ze światem magii, czarów, …wróżb. Od wieków w noc św. Andrzeja młode panny zbierały się, aby dowiedzieć się jaka będzie ich przyszłość. Panowie, ciekawi co ich spotka, zbierali się na kilka dni wcześniej - w wigilię św. Katarzyny. Noc św. Andrzeja jest nocą niezwykłą. Niezwykła była też zabawa, która odbyła się 30 listopada w naszej szkole. Uczniowie kl. IV - VI zorganizowali magiczną dyskotekę, w trakcie której wykwalifikowani wróżbici zaglądali w kryształową kulę i przepowiadali przyszłość. Przedszkolaki oraz uczniowie kl. I - III zainaugurowali zabawę andrzejkową dn. 26 listopada w Dziecięcym Raju "Hula Kula". Dzisiaj w klasach maluchy wróżyły, lały wosk i bawiły się przy dyskotekowych melodiach. Wszyscy bowiem wiemy, że: "Na andrzejki w końcu listopada, wylać coś z wosku wypada".