85 - lecie Szkoły Podstawowej nr 51 w Częstochowie

Napisano dnia: 20. czerwiec 2010

Dnia 19 czerwca odbyły się uroczystości 85 - lecia naszej szkoły. O godz. 8:50 Poczet Sztandarowy oraz uczniowie i nauczyciele udali się na uroczystą Mszę św. koncelebrowaną przez ks. Mariana Furkacza, redaktora Tygodnika Katolickiego Niedziela oraz ks. Janusza Plaszczyka. Po Mszy św. udaliśmy się na boisko szkolne, gdzie w oryginalnej piknikowej scenerii odbyła się część oficjalna. Pan Dyrektor serdecznie powitał wszystkich zaproszonych gości oraz odczytał listy gratulacyjne od osób nieobecnych na uroczystości. Po krótkim wystąpieniu p. Dyrektora głos zabrali zaproszeni goście. Jako pierwszy wystąpił p. Piotr Kurpios Pełniący Obowiązki Prezydenta Miasta Częstochowy. Pan Prezydent bardzo ciepło wypowiadał się o naszej szkole, ale przede wszystkim nie zapomniał o najmłodszych uczestnikach spotkania i osobiście poczęstował ich słodyczami. Wśród zaproszonych gości byli również:p. Małgorzata Deska reprezentująca Wydział Edukacji i Sportu UM Częstochowa, p. Maria Przymus z SODN w Częstochowie, p. Maria Sałata z Zarządu Regionu NSZZ "Solidarność" w Częstochowie, p. Ewa Dworzańska Dyrektorka SP nr 25 w Częstochowie, p. Jacek Włodyka Dyrektor SP nr 42 w Częstochowie oraz p. Grażyna Jędrzejczyk i p. Gabriela Zaborska emerytowane dyrektorki naszej szkoły i byli pracownicy p. Hanna Bartelak i p. Helena Wawrzak. Kilka ciepłych słów o naszej jubilatce usłyszeliśmy również od p. Zygmunta Michonia Dyrektora Rodzinnego Domu Dziecka oraz Przewodniczącego Rady Rodziców naszej szkoły. Po oficjalnych wystąpieniach nastąpiła prezentacja historii szkoły. Kolejnym punktem uroczystości była część artystyczna w wykonaniu uczniów . W czasie występów można było wypić gorące napoje (poranek był chłodny tego dnia) i zjeść ciepłą grochówkę lub kiełbaskę. Po części oficjalnej goście zwiedzili wystawę obrazującą 85 lat historii szkoły i wpisali się do księgi pamiątkowej. Po południu, już w promieniach ciepłego słońca, odbył się festyn szkolny. Było wiele atrakcji: loteria fantowa i losowanie nagrody głównej, przejażdżka wozem strażackim, zabawy na "dmuchańcach", rozgrywki sportowe oraz zabawa taneczna. Przez cały dzień towarzyszył nam zespół muzyczny p. Ireneusza Łuby.

Aby obejrzeć zdjęcia z uroczystości naciśnij "czytaj dalej"