Pasowanie na Przedszkolaka

Napisano dnia: 23. listopad 2009

Dnia 23 listopada 2009 r., pierwszy raz w historii szkoły, odbyła się uroczystość Pasowania na Przedszkolaka. W tym roku bowiem inaugurujemy otwarcie oddziału przedszkolnego dla dzieci od 3 - 6 lat. Maluchy z wielką radością zaprezentowały zebranym to, czego nauczyły się do tej pory. Były piękne wierszyki i piosenki, a także spotkanie z Misiem Uszatkiem. Przedszkolaki pomogły mu w poszukiwaniach miodku. Nie było łatwo, na śmiałków czekały różne przeszkody i niespodzianki. Po wspaniałym występie dzieci złożyły uroczyste ślubowanie, po którym p. Dyrektor ogromną kredką pasował każdego na przedszkolaka. Były także pamiątkowe dyplomy i prezenty od rodziców. Następnie każdy przedszkolak złożył podpis - odcisk palca w księdze pamiątkowej. Dzisiejsza uroczystość zbiegła się ze Świętem Pluszowego Misia oraz inauguracją akcji  "Cała Polska czyta dzieciom". Z tej okazji gościła na uroczystości p. Ada Radecka, która reprezentowała Publiczną Bibliotekę przy ul. Norwida. Opiekunki oddziału przedszkolnego postanowiły również uczcić Święto Pluszowego Misia, które przypada 25 listopada. Z tej okazji wręczone zostały nagrody dla laureatów konkursu rysunkowego "Mój przyjaciel - Miś".  Najlepsi otrzymali pamiątkowe dyplomy i śliczne pluszowe misie.

Aby obejrzeć zdjęcia z uroczystości naciśnij "czytaj dalej"